Haber

WSJ: ABD ve AB savunma şirketleri, rekor siparişler nedeniyle işe alım zorluğuyla karşı karşıya

Gazetenin haberinde, artan jeopolitik gerilim ortamında Batılı ülkelerin askeri harcamalarını artırmasının ardından ABD ve Avrupa’daki savunma şirketlerinin rekor sipariş aldığı belirtildi. Rapora göre siparişlerdeki artış kısmen ABD ve müttefiklerinin Kiev’e teslim ettikleri silahları değiştirmeye başlamasından kaynaklanıyor.

Öte yandan yazıda, savunma alanındaki işler özel maharet ve erişim yetkisi gerektirebileceği için silah üreticilerinin yeterli eleman bulamadığına dikkat çekilerek, bazı kişilerin savunmada çalışmak istemeyebileceği belirtildi. şirketler.

Habere göre, Fransız savunma şirketi Thales Group Yürütme Konseyi Lideri Patrice Caine geçen ay şunları söyledi: “Aslında ilk önceliğimiz kapasiteyi artırmak, bu da tabii ki daha fazla personel anlamına geliyor” açıklama yaptı. Fransız üretici bu yıl 12 bin kişiye istihdam sağlamayı planlıyor.

Avrupa’nın en büyük savunma şirketi BAE Systems PLC bu yıl en az 2 bin 600 kişiye istihdam sağlayacak, füze üreticisi MBDA ise 2 bin kişiye istihdam sağlayacak.

Saab AB, İsveçli savaş uçağı üreticisi Gripen ve Rheinmetall AG (Leopard tankları) gibi diğer şirketler de binlerce yeni işçi almayı planlıyor. Örneğin ABD’li Lockheed şirketinin fabrikasında yaklaşık 1000 kişi çalışıyor, şirket 200 yeni işçi çalıştırmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu