Haber

Selahattin Demirtaş’a Cezaevinde Yalan ‘Kaza Haberi’ Verildi

Erzurum’da yaşayan ve kendisini AK Partili ‘politikacı’ olarak tanıtan Ş.P. Tutuklu eski HDP Genel Lideri Selahattin Demirtaş isimli kadının eşini arayarak ailesi hakkında yalan haber verdiği ortaya çıktı.

Söz konusu kadın cezaevini arayarak ağlamaklı ve aceleci bir sesle kendisini Başak Demirtaş olarak tanıttı ve acil bir durum olduğunu Demirtaş ile görüşmek istediğini söyledi.

Medyascope muhabiri Ferit Aslan’ın ulaştığı detaylara göre cezaevi yetkilileri bunun mümkün olmadığını ancak söz konusu OHAL’i Selahattin Demirtaş’a iletebileceklerini belirtti.

Kadın, kazada can kaybının olmadığını, büyük kızlarının ağır yaralandığını bu nedenle toplantıya gelemeyeceklerini Selahattin Demirtaş’a bildirmelerini istedi. Hanımın söylediklerini cezaevi yetkilileri de Selahattin Demirtaş’a iletti.

Daha sonra Demirtaş’a acil telefon görüşmesi yapma hakkı verildi ve ailesiyle görüşmesine izin verildi. Ancak eşine ulaşamadı.

Konuyla ilgili herhangi bir bilgiye sahip olmayan Demirtaş’ın annesi ve kardeşleri büyük panikle Başak Demirtaş ve diğer aile üyelerine ulaşmaya çalıştı. Cezaevini arayan kişinin Başak Demirtaş olmadığı Selahattin Demirtaş’a iletildi.

Savcının yaptığı soruşturma sonucunda olay günü Edirne Cezaevini arayan kişinin 56 yaşındaki Ş.P. Erzurum’un Yakutiye ilçesinde ikamet etmektedir. olduğu ortaya çıktı.

Kadının kendisini siyasetçi ve AK Partili olarak tanıttığı öğrenildi. Demirtaş’ın avukatlarının da adres ve kimlik bilgileri belirlenen kişi hakkında manevi tazminat davası açmaya hazırlandıkları öğrenildi.

nilufer-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu