Yaşam

BM: Depremde Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 50 Bini Geçebilir

Kahramanmaraş depremi tüm Türkiye’nin kalbini kırdı. Ölü sayısının her geçen gün daha da artmaması temennisiyle yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.

Türkiye’de meydana gelen ve Suriye’yi de etkileyen faciaya ilişkin Birleşmiş Milletler Yardım Şefi yaptığı açıklamada, ölü sayısını iki katına çıkarmaktahminlerini açıkladı.

BM Yardım Şefi Martin Griffiths: “O bölge için yüzyılın en kötü olayı”

Birleşmiş Milletler Yardım Şefi Martin Griffiths yaptığı açıklamada, BM’nin Türkiye’de yaşanan faciayla ilgili beklentilerini dile getirdi. Griffiths röportajda tam olarak bunu söyledi:

“Enkazın dibine erişim gerektirdiğinden, kayıpların kesin sayısını şu anda tahmin etmek gerçekten zor. Ama şu ankinin iki katına çıkacağından eminim ve bu korkutucu.”

Afet risklerini hesaplayan bir kurum olan Risklayer, bu afette hayatını kaybedenlerin sayısının en az 52 bin olduğunu ve bu sayının yaralılarla birlikte 105.000’e ulaşabileceğini açıkladı.

Son resmi rakamlara göre Türkiye’de can kaybı 24.617, Suriye’de can kaybı ise 5 bin 279. Yaklaşık 30.000 olan toplam sayının 50.000’i geçebileceğini düşünmek gerçekten ürkütücü ve üzücü.

haberugurludag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu