Haber

Meteoroloji’den 5 şehre sarı kodlu uyarı: Şiddetli yağmur ve rüzgar bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde orta ve çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, İç Anadolu’nun kuzey kesimleri, Karadeniz’in iç kesimleri, kuzey ve batı kesimlerinde aralıklı sağanak yağışlı. Doğu Anadolu ve Antalya, Manisa ve Giresun civarı. ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yağışların gece saatlerinde İzmir ve Edirne çevreleri ile Balıkesir’in batı kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksama, sel ve sel gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Rüzgarın Ege ve Göller Bölgelerinde güneyli kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatının uçması, ağaçların devrilmesi gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Sabah ve gece doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve çoğunlukla mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. (HABER MERKEZİ)

canakcihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu