Haber

Bakan Bilgin, “Sendikalar asgari ücretin 8 binin çok üzerine çıkmasını istemedi” açıklamasını yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, taban fiyat belirlenmeden önce sendikalarla görüştüklerini belirterek, “Bana gelen en önemli şey ‘8 bin liranın üzerindeki asgari ücreti ne kadar çok verirseniz, o kadar zor olacak.’ ‘Sözleşmelerde aldığımız ücretleri aşmanızı istemiyoruz, toplu sözleşmeyi etkiler’ dediler.

BAKAN BİLGİN’İN “SENDİKALAR İSTEMEDİ” AÇIKLAMASI TARTIŞMA YARATTI

Bakan Bilgin’in asgari ücretin belirlenmesine ilişkin “Sendikalar asgari ücretin 8 binin çok üzerine çıkmasını istemedi” sözleri kamuoyunda büyük tartışma yarattı.

KATILDIĞI PROGRAMDA SÖZLERİNİ TEMİZLEDİ

Bugün katıldığı bir televizyon programında gündeme gelen sözlerine açıklık getirmesi istenen Bakan Alım, “İşçi Konfederasyonlarından 8 bin TL’yi geçmemek üzere bir talep gelmedi. küçük yerlerde örgütlenmiş bazı sendikalardan böyle bir talep geldi.”

“KÜÇÜK SENDİKALAR BU KONUDA ENDİŞELİYOR”

Alim sözlerine şöyle devam etti; “Küçük sendikalar neden bu kadar dertli? O çalışmaların sonuçlarını incelediğimizde görüyoruz. Birincisi, burada pek örgütlü olmadığımızı söylüyorlar. İki, çok yüksek toplu sözleşmeler yapamadık, asgari ücret yükselince bu çok oluyor.” altına düşer.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu